Історія села

«ЩЕДРА ДОЛИНА»

Комплекс відпочинку «Щедра Долина» розкинувся неподалік с. Піщане у мальовничому місці, в безпосередній близькості від лісу і природних ставків.

12:49:05 19.04.2021

СТОВ «АГРОФІРМА «МАЯК»

Піщанська агрофірма «Маяк» є одним із лідерів сільськогосподарського виробництва України. Її витоки сягають кінця 1929 р., коли в селі Піщане було створено три колгоспи: імені Шевченка, імені Ілліча та «Нове життя». 5 вересня 1950 р. всі три колгоспи об’єдналися в один – імені Шевченка.

12:48:32 19.04.2021

ЦЕНТР ТЕХНІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ

В центрі с. Піщане розміщується районний Центр технічної творчості, якому в січні 2016 р. виповнилося 20 років. Все розпочалося в 1993 р., коли в нашому селі з’явилась філія Золотоніської станції юних техніків – судномодельний гурток. У 1995 р. в приміщенні Будинку побуту двом викладачам Євгену Євгеновичу та Галині Василівні Войновим (подружжя) виділили лабораторію для гуртків судномоделювання та ікебани. Приміщень бракувало, тож поки хлопці займались, дівчата чекали, і навпаки. Частину занять керівники гуртків проводили навіть у себе вдома. Незабаром, за допомоги директора СТОВ АФ «Маяк»» Миколи Васильченка, гуртківцям віддали другий поверх, привели до ладу приміщення, зробили ремонт. В січні 1996 р. відбулося офіційне народження Золотоніського районного Центру технічної творчості (директор – Євген Євгенович Войнов). На той час в ньому працювало 5 гуртків.

09:19:18 16.03.2021

ТРАНСПОРТ І ЗВЯЗОК

Якщо визначати першість у номінації «Найдавніша установа Піщаного», то хто візьме перше місце? Лікарня? Школа? Ні, … пошта! А все тому, що свої витоки наша пошта бере від поштової станції, яка відкрилася в містечку Піщане в 1767 р., як складова поштової лінії Київ-Кременчук. На поштовій станції був заїжджий двір з їдальнею, готель. Тут відпочивали подорожні, замінювалися поштові коні та карети, відбувався обмін поштою між поштарями. Багато листів і посилок відштемпельовано з того часу. Старожили пам’ятають ще «Колошанське поштове відділення», назване так через те, що знаходилося на сільському кутку «Калоша»; «стару пошту» неподалік «мостища» – найдовшої греблі в нашому селі. Між іншим, зараз провулок, в якому була «стара пошта», перейменовується на «Старопоштовий».

09:05:58 15.03.2021

ПАМ'ЯТЬ СЕЛА ПІЩАНЕ

На території с. Піщане встановлено кілька пам’ятників та пам’ятних знаків.

08:33:52 02.02.2021

НАРОДНИЙ МУЗЕЙ

Історія нашого села налічує понад вісім століть. Завжди тут жило багато людей, тому історичні відомості переходили з вуст в вуста, в кожній родині були свої реліквії. Але поки в селі не було свого музею, знайдене часто губилося, а почуте – забувалося.

16:06:28 21.01.2021

ДИТСАДОК «КАЗКА»

Село Піщане завжди було багате дітьми і для них потрібні були дошкільні установи. У 50-60-ті роки минулого століття в місцевому колгоспі працювало 5 дитячих ясел на основних кутках села, в яких перебувало близько 135 дітей. При яслах були присадибні ділянки, на яких вирощували картоплю та інші необхідні продукти.

08:35:54 20.01.2021

БУДИНОК КУЛЬТУРИ

Для культурного відпочинку жителів Піщаного та його гостей працює сільський Будинок культури. Побудований ще в 1950-ті роки, він і досі не втратив своєї величі та краси. Директором тут працює Заслужений працівник культури Любов Петрівна Шеремет, яка ще у 1983 р. прийшла в сільбуд працювати хореографом. Це єдиний в Золотоніському районі сільський Будинок культури, в штаті якого працює 10 осіб.

08:14:12 15.01.2021

УЧАСНИКИ АТО. ВОЛОНТЕРИ

Не обійшла стороною Піщане неоголошена війна на сході України. З початком бойових дій участь в Антитерористичній операції взяло участь 38 жителів села. Статус учасника бойових дій отримали 16 учасників АТО. Гордістю села є воїн-кіборг Ярослав Секрет, який майже з перших днів і по-сьогодні бере участь в АТО. Він – учасник оборони Донецького аеропорту, Авдіївки, Дебальцевого та ін. Неодноразово нагороджений за бойові заслуги: орден «За мужність» ІІІ ступеня (23.04.2015 р.) – вручив Президент України Петро Порошенко під час перебування на полігоні в Широкому Лану Миколаївської області; медалі «За єдність України», «Івана Мазепи» з іменним ножем №8 (за оборону Авдіївки); пам’ятні знаки «За зразкову службу»,«Дебальцево – 2015» та «Оборона Донецького аеропорту».

15:37:55 12.05.2020