У 2022 році 7,5 тисячі працівників пройшли реабілітацію після важких хвороб за кошти ФССУ

За підсумками 2022 року понад 7,5 тисячі застрахованих осіб та їх дітей пройшли відновлювальне лікування після важких захворювань і травм за кошти Фонду соціального страхування України на загальну суму 101,6 млн гривень.

ФССУ виплатить потерпілим 17 млн грн для забезпечення їх доглядами, ліками і засобами реабілітації

Потерпілі на виробництві отримають від Фонду соціального страхування України виплати на забезпечення їх медико-соціальними послугами, які були нараховані раніше, однак не профінансовані через припинення ФССУ.

Кількість профзахворювань у 2022 році зменшилася на 15,6%

У минулому році Фондом соціального страхування України зареєстровано 2 465 випадків хронічного професійного захворювання (отруєння) українських працівників. Порівняно з 2021 роком кількість встановлених профзахворювань зменшилась на 15,6%, або 456 випадків.

Середній розмір декретних допомог зріс на 15,6%

Кожен день перебування у відпустці по вагітності та пологах є оплачуваним. Зазвичай декретна відпустка триває 126 календарних днів, кожен з яких фінансується у розрахунку 100% середнього доходу працівниці.

Фонд соціального страхування України завершив передачу справ потерпілих до Пенсійного фонду

У січні Фонд соціального страхування України завершив передачу справ про страхові виплати потерпілих на виробництві – загалом до Пенсійного фонду передано сотні тисяч особових справ в усіх регіонах. Це дозволить Пенсійному фонду забезпечити страховий захист близько 170 тисяч українців, які постраждалі внаслідок нещасних випадків на роботі або мають професійне захворювання, а також їх родин.

43 українці загинули на роботі внаслідок сп’яніння

Робота в стані сп’яніння є частою причиною травм – навіть невеликий вміст алкоголю в крові, який не має явних зовнішніх ознак, зменшує швидкість реакцій, знижує уважність та прискорює стомлюваність.

Допомога за день лікарняного зросла на 71 гривню за два роки

Допомога за час лікування компенсує працівникам втрачений заробіток та дозволяє зосередитись на одужанні. Навіть в умовах пандемії, а потім повномасштабного вторгнення виплати від Фонду соціального страхування України продовжували зростати.

Чи оплатять заяви-розрахунки, які ФССУ прийняв, але не встиг профінансувати до 01 січня?

Фонд соціального страхування України продовжував фінансувати лікарняні і декретні допомоги навіть у період найбільш активних бойових дій та упродовж 2022 року виплатив для 2,5 мільйона українців понад 17 мільярдів гривень допомог за лікарняними. Однак з 01 січня 2023 року ФССУ передав цю функцію до Пенсійного фонду України.