Система надання безоплатної правничої допомоги — це державна мережа точок доступу до правничої допомоги по всій Україні та канали отримання правничих послуг телефоном та онлайн.

Як отримати безоплатну правничу допомогу

Чи справді правнича допомога надається безоплатно

Так. Надання правничих послуг гарантується Законом України «Про безоплатну правничу допомогу» та повністю фінансується за кошти Державного бюджету України.

Послуги системи БПД

Система безоплатної правничої допомоги надає первинну та вторинну правничу допомогу.

Консультації (первинна правнича допомога)

Усі громадяни України та люди в Україні, можуть отримати безоплатну первинну правничу допомогу з будь-яких правових питань:

  • Наші юристи проконсультують з правових питань
  • Пояснять, як скористатися вашими правами чи захистити, якщо їх порушують
  • Допоможуть скласти заяви, скарги, інші документи правового характеру, крім документів для звернення до суду.

Допомога зі зверненням до суду (вторинна правнича допомога)

Окремі категорії осіб, що визначені ст. 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу», мають право на безоплатну вторинну правничу допомогу:

  • Це представництво інтересів у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами
  • Складення документів для звернення до суду, у т.ч. процесуальних.

Так, право на безоплатну вторинну правничу допомогу, зокрема, мають:

Повний перелік категорій наведено у статті 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу».

Щоб отримати безоплатну вторинну правничу допомогу необхідно подати до найближчого бюро правової допомоги заяву та документи, які підтверджують належність до однієї з категорій людей, які мають право на ці послуги.

Захист у кримінальних справах

Також до вторинної правничої допомоги належить захист підозрюваних, обвинувачених у кримінальних провадженнях (залучення адвоката) і здійснюється за призначенням відповідно до статті 49 Кримінального процесуального кодексу України. Детальніше: https://legalaid.gov.ua/kliyentam/kryminalne-pravo/

 

На Черкащині система БПД шукає психологів, які можуть залучатися до кримінальних проваджень за участю дітей

На Черкащині система БПД шукає психологів, які можуть залучатися до кримінальних проваджень за участю дітей

Розпочався конкурс з відбору психологів, які можуть залучатися до кримінальних проваджень за участю дітей через систему БПД: прийом документів до 27 червня. Про це повідомляють в Координаційному центрі з надання правничої допомоги. Мета проєкту — захистити права дитини, забезпечити її найкращі інтереси та не допустити повторної травматизації, віктимізації під час кримінального провадження. Що роблять психологи в проєкті Допомагають підготувати дитину до процесуальних дій, створити для неї безпечне середовище під час участі у процесуальних діях, зокрема: ● враховують її вік та особливості розвитку; ● ставлять дитині зрозумілі і нетравмуюючі запитання; ● за потреби виступають проти запитань дитині, які можуть її травмувати, від інших осіб. Хто може брати участь в конкурсі Фахівці з вищою освітою за спеціальністю 053 «Психологія» (бакалавр, магістр). Територія залучення З 1 вересня 2024 року — по всій території України, на яку поширюється юрисдикція органів державної влади України. При поданні заяви на конкурс психологи вказують регіон, в якому бажають працювати. Можна обрати декілька регіонів. Оплата послуг У межах пілотного проєкту оплата здійснюватиметься за міжнародної технічної допомоги. Як взяти участь у конкурсі ( Інфографіка ) ● До 27 червня подати заяву про участь та інші документи через форму: https://legalaid.gov.ua/contest-psychologist/ ● 4–10 липня пройти онлайн-навчання. Посилання на проходження навчання та дані для входу (логін та пароль) будуть надіслані на адресу електронної пошти психолога, зазначену у заяві про участь у конкурсі. ● 19–29 липня пройти індивідуальну співбесіду щодо мотивації до участі у проєкті. Результати конкурсу будуть опубліковані до 20 серпня на сайтах системи БПД та Міністерства юстиції України .