Золотоніське відділення Золотоніського районного відділу ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» інформує :

За період з 17 по 23 березня поточного року відмічається високий рівень інтенсивності захворюваності на ГРВІ. До медичних установ звернулося  850  хворих  із симптомами гострої респіраторної вірусної інфекції, із них  дітей віком до 17 років - 281 (33,1 %). Серед захворілих дітей найбільше захворювань у віковій категорії 5-14 років – 196 (69,8 %). Серед загального числа хворих найбільший відсоток у віковій категорії 30-64 роки (56%).

 В порівнянні з попереднім тижнем загальна захворюваність зросла на 46,5% ( на 395 випадків). Відповідно значно перевищено епідемічний поріг - на 174,6 %.

Лабораторно підтверджено 15 випадків захворювання на COVID-19, з них  серед дітей – 1 випадок.

 Із загального числа захворілих госпіталізовано 8 хворих,  в т.ч. з діагнозами ГРВІ – 6, COVID-19 – 2 (з них 1 дитина , 1 дорослий).

В розрізі територіальних громад зареєстровано:

Золотоніська ТГ       – 516 хворих, в т.ч. 5  з COVID-19;

Новодмитрівська ТГ – 74 хворих,  в т.ч. 1 з COVID-19;

Гельмязівська ТГ      – 65 хворих,  в т.ч. 7  з COVID-19 ;

Піщанська ТГ            – 111 хворих, в т.ч. 2 з COVID-19  ;

Вознесенська  ТГ      – 84 хворих;

Зорівська ТГ             – хворих не зареєстровано

НАГАДУЄМО:

В разі появи симптомів захворювання негайно звертайтеся до сімейних лікарів та чітко виконуйте їх призначення. Уникайте контакту із оточуючими вас людьми.

 Щоб попередити виникнення захворювань, завжди  дотримуйтеся гігієни рук. Якщо вам не вдається уникнути місць масового скупчення людей, не нехтуйте масками та дотримуйтеся дистанції  не менше 1,5 метра.

Одним із надійних методів профілактики залишається вакцинація. Бажаючі можуть щепитися БЕЗКОШТОВНО   в пунктах  щеплень  при сімейних амбулаторіях.  Наразі наявні такі вакцини : Пфайзер (PfizerBioNTech), Коронавак (CoronaVac).

Також пропонуються щеплення спеціальною вакциною для дітей 5-11 років Пфайзер (PfizerBioNTech ), яка містить утричі менше активної речовини. Медичні заклади вже отримали  після розподілу в невеликій кількості чергову партію вакцини для дітей.

Проти сезонного грипу бажаючі теж можуть щепитися вакцинами, придбаними в аптечній мережі за власний кошт.

Якщо і захворіє вакцинована людина, то буде значно зменшена тяжкість захворювання.

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ , НЕ ХВОРІЙТЕ.