ЗАСТЕРЕЖЕННЯ щодо  ЗАХВОРЮВАНОСТІ на COVID-19

 

Лікар-епідеміолог Золотоніського  відділення  Золотоніського районного відділу Державної установи «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» в межах компетенції інформує  та застерігає :

На Черкащині зростає захворюваність на COVID-19. Так з 17 по 23 лютого було зареєстровано 209 випадків  цього захворювання, з них 17 серед дітей. Це в загальному на 51,4 % більше, ніж за попередній тиждень. При цьому слід зазначити різке підвищення рівня захворюваності серед дітей. Від ускладнень коронавірусної інфекції померло 3 хворих.

Зокрема,  на територіях  Золотоніської, Гельмязівської, Новодмитрівської, Піщанської, Вознесенської, Зорівської територіальних  громад Золотоніського району протягом лютого  захворіло 23 жителі, з них було госпіталізовано  9 хворих. Так як перебіг хвороби на гострі респіраторні інфекції та КОВІД дуже схожі, фахівці радять зробити тест на COVID-19.

Щоб попередити розповсюдження інфекції, навіть якщо ви відчуваєте появу хоча і незначних  симптомів ГРВІ, то якомога  швидше надягайте маску та ізолюйтеся, при цьому не забувайте звернутися до сімейного лікаря та виконувати його призначення.

Не забувайте: Єдиним способом захиститися від важкого перебігу хвороби  була і залишається  ВАКЦИНАЦІЯ. Тим хто уже отримав вакцинацію, рекомендується зробити бустерні щеплення БЕЗОПЛАТНО в медичних амбулаторіях або Центрі вакцинації, навіть якщо у вас немає декларації з  сімейним лікарем. Наразі наявні вакцини для дорослого населення та дітей віком від 5 років.

 Адже коронавірус   SARS- COV-2 не зник, кожна нова його мутація витісняє попередню. За результатами референс-лабораторії Центру громадського здоров’я новий варіант Omicron ХВВ.1.5 уже виявлений на території 4-х областей:  Сумській, Закарпатській, Тернопільській та Одеській (він хоч і переноситься легше, але має здатність передаватися швидше).

 

Рекомендую ознайомитися з пам’яткою від  ДУ «ЧЕРКСЬКИЙ  ОЦКПХ МОЗ»

 

ЩИРО  БАЖАЮ всім  ЗДОРОВ’Я  !

 

 

Лікар-епідеміолог                                                Лідія СКИБА

Фото без опису