Оперативна інформація Держспецзв?язку про роботу мобільних мереж станом на 17:00 12 березня 2022 року

Оператори мобільного зв?язку та інтернет-провайдери в Україні продовжують надавати послуги електронних комунікацій.

У населених пунктах де раніше спостерігалися проблеми з доступом українців до мобільного зв?язку та інтернету, після проведення відновлювальних робіт вже наявний і стабільно працює у Сумській, Харківській, Херсонській області.

Проблеми із забезпечення послугами електронних комунікацій спостерігаються у районах проведення інтенсивних бойових дій, зокрема у містах Мелітополі, Бучі, Ірпені, смт Ворзель, Гостомель. Відновлення мобільного зв?язку та доступу до інтернету у цих місцях буде забезпечено після припинення бойових дій та деокупації цих районів.

Наявні перебої зі зв?язком пов?язані із перенавантаженням мереж. Радимо громадянам раціонально користуватися мобільним зв?язком та інтернетом.

Окрім того, мобільні оператори здійснюють кіберзахист своєї інфраструктури, адже ворог робить систематичні атаки на ресурси українських операторів. Зокрема, за минулу добу фахівцями Vodafone були зафіксовані 2 DoS-атаки з ІP-адрес країни-ворога, зокрема мобільних операторів: Мегафон, МТС, Sweden, TeliaSonera та ін. Атаки були заблоковані системами захисту компанії.

АТ “Укртелеком” відновлено інтернет-послуги у Херсонській та Миколаївській областях. Через наслідки бойових дій тимчасово відсутні інтернет-послуги у Луганській, Чернігівській та Сумській областях. Ведуться роботи по відновленню.

Також, оператор зняв обмеження швидкості доступу до інтернету в усіх областях, окрім Сумської – там пріоритет надається на критичні потреби ЗСУ та об?єктам критичної соціальної інфраструктури.

Системи оперативно-технічного управління комунікаційними мережами продовжують функціонувати у режимі управління під час воєнного стану, яке здійснює Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій при Державній службі спеціального зв?язку та захисту інформації України.