Кліщі — дрібні членистоногі тварини. Звичайні розміри кліщів — 0,5—1 мм. Через малі розміри більшість видів кліщів (а їх нараховується сотні тисяч видів) невідомі пересічній людині. Недобру репутацію мають кровососи (кровопи́вці) — іксодові кліщі, розмір яких до 5 мм, а дорослі самки кліща, харчуючись кров'ю теплокровних тварин, можуть розростатися до 2 см і переносити небезпечні інфекції, зокрема бореліоз (хворобу Лайма) та кліщовий енцефаліт.

        Людина ніяк не зможе відрізнити зараженого кліща від простого”, оскільки зовні вони схожі і поширені всюди.  Найчастіше кліщі прикріпляються до одягу людини, коли вона торкається гілок дерев, кущів, або сидить на траві. Вони  присмоктуються до тіла людей не лише під час перебування на природі, але й через деякий час після відвідування зеленої зони, залишившись на одязі, речах. Крім того, вони можуть заноситись до житла людини з букетами квітівтваринами.

       Живляться кліщі кров'ю людей та тварин. Укус кліща безболісний, тому що разом зі слиною він вводить в ранку анестезуючу речовину і тільки через декілька годин виникає почуття болю.  В місці присмоктування з'являється припухлість, свербіння, почервоніння. Заразитися можна не лише під час кровоссання кліща, але також якщо випадково його розчавити або розчесати місце укусу.   

Не затягуйте з видаленням кліща!

       Якщо ви виявили кліща, що присмоктався, – витягніть його якомога швидше! Чим довше кліщ п кров, тим більше інфекції потрапить в організм.

Ні в якому разі не змащуйте кліща олією або чимось іншим. Його можна видалити самостійно або звернутися до найближчого травмпункту. Щоб уникнути розриву кліща, не тягніть різко. Зручно видаляти кліща тонким пінцетом. При цьому його слід захопити якомога ближче до хоботка, потім акуратно потягнути вгору, при цьому обертаючи навколо своєї осі у зручний бік. Зазвичай через 1-3 оберти кліщ витягується разом із хоботком.

Фото без опису