ОБЕРЕЖНО Лептоспіроз!!!

Дата: 23.09.2021 09:01

Лептоспіроз – небезпечне інфекційне захворювання, спричинене бактерією Leptospira.

Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, ураження печінки, менінгіту (запалення мембрани навколо головного і спинного мозку) чи навіть смерті.

Збудники інфекції потрапляють у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше - гризунів.

Захворіти на лептоспіроз можна під час купання у заражених водоймах, а також при контакті із інфікованими тваринами. У тіло людини бактерія лептоспірозу найчастіше потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот).

Людина може захворіти у період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження. Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання) до серйозних (ураження нирок, ураження печінки, менінгіт) і навіть смерті.

Лептоспіроз часто складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань – наприклад, можуть нагадувати грип, який більш характерний восени і взимку. До того ж, часом захворювання може протікати безсимптомно. Лептоспіроз лікують антибіотиками, призначити лікування може тільки лікар.